Adet Günü Nasıl Hesaplanır?

adet günü hesaplama

Sağlıklı her kadın birey için normal yumurtlama günü 28 günde birdir ama bu süreç bazen 26 günde bir olabileceği gibi 30 gün ya da 31 güne kadar da değişkenlik gösterebilir. Adet günü hesaplama yaparak o gün yaklaştığında daha temkinli olmanızı sağlar ve olası bir kazaya kurban gitmemiş olursunuz. Özellikle yeni regl olmaya başlayan genç kızlar için bu hesaplama bir nevi eli kolu gibi olacak ve en büyük yardımcılardan biri olacaktır.

Adet günü hesaplama robotu ile özellikle tek tek günleri saymanıza gerek kalmadan kolayca hesaplama yapabileceksiniz. Üstelik bunun için illa sizin 28 günde bir düzenli olarak adet oluyor olmanıza gerek yok. Kaç günde bir adet olduğunuzu biliyorsanız sistem sizlere bir sonra ki regl tarihinizi ortalama olarak veriyor olacak.

Yüzde yüz güvenilir mi?

Adet hesaplama robotu yüzde yüz güvenli mi diye merak edebilirsiniz ama bunun için evet diyebilmek elbette çok zor. Sizin çevresel faktörleriniz ve içinde bulunduğunuz dönem elbette regl tarihinizi birkaç gün değiştirebilir. Bu robot sizlere olası gününü söylüyor olacak ama ila bu gün kesin olacaksınız diye bir kural elbette yok.

Adet hesaplama robotu nasıl kullanılıyor?

Regl günü hesaplama yaparak az çok fikir edinebilir ve önlemlerinizi almak için kendinize çeki düzen verebilirsiniz. Bu hesaplamayı yapabilmek için bilmeniz gereken ise son adet tarihinizin hangi gün olduğu olacak. İlk olarak en son hangi gün adet olmuştunuz bu tarihi yazacak ve alt kısmına da kaç günde bir adet olduğunuzu ekleyerek ortalama regl olma gününüzü böylelikle öğrenmiş olacaksınız. Hesaplama robotu sayesinde bu işlem sadece saniyenizi alıyor olacak. Her ay içinde ayrı ayrı hesaplama yapmanız gerekiyor olacak.

Yazar: 20kelime

6 thoughts on “Adet Günü Nasıl Hesaplanır?

  Esteworld

  (30 Ağustos 2016 - 14:53)

  Adet günü hesaplamak bayanlarımız için oldukça güç, fakat verdiğiniz taktikler yerinde.

  yaş pasta tarifi

  (31 Ağustos 2016 - 00:42)

  Özellikle ev hanımları için adet günü hesaplaması önemli bir olgudur.

  Tekne Kiralama

  (31 Ağustos 2016 - 10:27)

  En merak ettiğim fakat bayanlara sormaya çekindiğim bir konuydu teşekkürler.

  Astropay

  (31 Ağustos 2016 - 20:44)

  Adet gününü belirlemek lazım ona göre gününüzü planlayabilirsiniz.

  diyetler

  (4 Eylül 2016 - 23:51)

  Bu işlemde yine her kızın, kafasına çok fazla taktığı şeylerden biri. Bunun anlaşılır olması önemli.

  kırıkkale haber

  (5 Eylül 2016 - 22:14)

  Artık uygulamalar felan var çok kolaylaştı herşey bir beynimizi durduramadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir