Dinamik Dolgu ile Gergin ve Hareketli Yüz

Dinamik dolgu, dinamik olan kasların hareketini koruyarak, cildinizdeki yaşlanma belirtilerini tamamen ortadan kaldırabilen dolgu tekniği olmaktadır. Bu sayede de mimik yeteneğinin korunması sağlanmaktadır. Yaşlanma belirtileri ise ilk olarak yüzde kırışıklık olarak çıkar. Mimik kullanımıysa, yaş alma ve yer çekimi etmenlerde zaman ile cildin esnekliğini kaybetmesiyle kırışmasına yol açmaktadır. Özellikle de derin kırışık ve olukların tedavilerinde dinamik kasların hareketini koruyarak tetik noktalarına hyalüronik asit dolgusuyla enjekte edilmektedir.

Klasik dolgu tekniğindeyse yüzdeki hacim eksiklikleri, derin kırışıklar dolgu enjeksiyonuyla doldurulmaktadır. Bunların arasında dudak, çene, yanak gibi hacim eksikliklerinin tedavisiyle gelmektedir. Dinamik dolgudaysa iki kaş arasında olay dikey çizgiler, burundan dudak kenarına doğru inebilen oluklar, kazayakları, alında olan yata çizgiler başta olmakla beraber şaşırma, gülme ve kızarma gibi ifadeleri oluşturabilen dinamik kasların tedavilerinde tercih edilmektedir.

Dinamik Dolgu Nasıl Uygulanır?

Yüz kasları, üst, orta ve alt olmakla beraber üç gruba ayrılmaktadır. Frontal kaslar olarak da bilinen üst yüz kaslarıyla, kaşların ve göz kapaklarının hareket edilmesi sağlanır. Orta yüz kaslarıysa ağız bölgesinde bulunan kasları kontrol etmektedir. Gülme, çiğneme, konuşma ve üfleme gibi hareketlerin oluşumu sağlanır. Alt yüz kaslarıysa dudak kenarlarının konumunu kontrol etmektedir.

 

Dinamik dolguda oluşmuş olan deformasyonlar tedavi olurken, bütün bu kaslarında hareketi koruma altına alınmaktadır. Enjeksiyon içine belirlenmiş olan tetik noktaları yüzdeki anatomik yapıya göre dikkatli bir şekilde belirlenmektedir. Uygulanmış olan hyalüronik asidin özelliğiyle, dozu da ona göre belirlenmektedir.

Yazar: 20kelime

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir