Galatasaray Süper Kupayı Müzesine Götürdü

2Beşiktaş ile oynadığı Süper Kupa mücadelesini penaltılarda kazanarak kupayı evine götüren Galatasaray, böylece sezona iyi bir başlangıç yaptı.

Süper Lig’in yeni sezonunun önümüzdeki günlerde başlayacak olması, iki takımın da bir derbi lig maçı edasında kupa mücadelesini götürmesine neden oldu. Hem lig öncesindeki durumlarını görmek hem de kupayı müzesine götürmek isteyen iki Türk takımından kazanan taraf sarı kırmızılı ekip oldu.

Galatasaray, 2006 yılından beri ismi Süper Kupa olarak bilinen bu maçı da kazanarak müzesine yeni bir kupa kattı. İlk yarı ve ikinci yarıda ortada giden mücadelede ilk gol uzatmalarda Galatasaray’dan geldi. Ardından Beşiktaş’ın beraberlik golünü atması ile birlikte karşılaşma penaltılara gitti ve art arda üç penaltı kaçıran Beşiktaş’a karşılık 3’te 3 yapan Galatasaray, maçı kazanmayı bildi.

Yazar: 20kelime

3 thoughts on “Galatasaray Süper Kupayı Müzesine Götürdü

  şarkı sözleri

  (18 Ağustos 2016 - 22:24)

  Galatasaray harika bir maç ortaya çıkardı. Muslera kalede adeta devleşti ve 2 penaltı kurtardı. Çok iyi kaleci gerçekten galatasaray haklı bir galibeyetle kupasını müzeye götürdü.

  krisha izle

  (24 Ağustos 2016 - 02:24)

  Galatasaray söz de en kötü dönemini yaşıyordu ama adamlar bu sene toplamda iki kupa evine götürdü. Bizim fanatikler anca saydırmasını biliyor… Galatasaray’ın ölüsü bile diğer takımlardan iyidir.

  diyetler

  (5 Eylül 2016 - 16:23)

  isimler değişsede kupayı kazanan değişmiyor. Ayrıca Muslera Galatasaray için çok büyük bir nimet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir