Günlük kalori ihtiyacı nasıl hesaplanır?

günlük-kalori-hesaplar-hesaplama

Kilonuzu kontrol altında tutmak ve ya da daha fazla zayıflayabilmek için sizlere gerekli olan kalori alım miktarını iyi bilmeniz gerekir. Her kez için değişen bir kalori miktarı vardır. Bunu belirleyen ise kişinin içinde bulunduğu işi, cinsiyeti, boyu gibi farklı kriterler olacaktır. Örneğin çok hareketli bir işte çalışan ile tüm gün oturarak çalışan kişini alması gereken kalori farklıdır. Bu sebeple günlük kalori hesaplama kişiye özeldir ve sizlerde kendi bilgilerinizi girerek en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

Günlük kalori hesaplama robotu ile kolayca hesaplayın

Günlük kalori hesaplama robotu sayesinde sizler kendiniz için belirlenmiş olan kalori hesabına uyacak ve böylelikle çok daha kolay bir şekilde kilo vermeye başlıyor olacaksınız. Eğer kilo vermek istemiyorsanız da yine bu tabloya uyarak besin öğelerini alarak daha fazla kilo almaktan kaçınır ve kilonuzu korumuş olursunuz. Böylelikle kilo verme süreci daha güzel ve daha disiplinli bir şekilde devam eder.
Özellikle hesaplama yaparken kadın mı yoksa erkek mi olduğunuzu da belirtmeyi unutmayınız. Erkekler kadınlardan her zaman daha fazla kalori alımı yapmalıdır. Yine belirttiğimiz gibi gün içinde hareketliliğinizde sizin kalori hesabı yaparken önemli faktörlerden biri olacaktır.

Diyet programları ile başarı

Özellikle kaç kalori almanız gerektiğini öğrendikten sonra artık diyet programınızı daha rahat yapabilirsiniz. Kalori miktarlarına bakarak ortalama olarak hangi beside hangi kalori oranı var görebilir ve buna göre tüketebilirsiniz.
Günlük kalori ihtiyacınızı öğrenme k için sunulan robotu kullanmanız yeterli. Bu ölçümleri yaptırmak için ücret vermenize ve bir diyetisyen gitmenize gerek yok. Kendinizde artık vücudunuzun sizlerden istediği enerjiyi öğrenmiş olacak ve bedeninizi daha kolay tanımış olacaksınız.

Yazar: 20kelime

14 thoughts on “Günlük kalori ihtiyacı nasıl hesaplanır?

  film izle

  (2 Eylül 2016 - 11:52)

  Gerçekten çok işe yarıyor. Spor yaptığım zamanlar günlük 2000 kalori ihtiyacım oluyordu. Bu tarz hesaplama programları iyi fakat ne kadar doğruyu gösteriyor bilemiyorum 🙂

  denizli sürücü kursu

  (2 Eylül 2016 - 18:10)

  çok teşekkürler onnumara olmuş

  NURDAN FİLİZ

  (3 Eylül 2016 - 00:46)

  Herşeyi hesaplayıp bulabiliyoruz ama , gel sen onu gönüle anlat 🙂

  diyetler

  (4 Eylül 2016 - 23:45)

  Bence günlük kalori ihtiyacı metabolizmaya göre değişmektedir.

  Bahçelievler Baymak Servis

  (5 Eylül 2016 - 09:09)

  Vay be böyle bir sistemin olması çok iyiymiş gerçekten beğendim bu bilgiyi paylaştığınız için teşekkür ederim.

  Yunanistan Vizesi

  (5 Eylül 2016 - 12:51)

  Kalori hesaplamaları her zaman için önemli olsa da, spor yapmadan yeterli olmuyor.

  Film İzle

  (5 Eylül 2016 - 13:15)

  gerçekten güzel bir bilgi biz kullancılar ile paylaştıgınız için teşekkür ederiz.

  kırıkkale haber

  (5 Eylül 2016 - 22:15)

  Sağlıklı beslenmek için çok önemli. Dikkatli olmak gerek fazla kilo ve kaloriden uzak duralım.

  sahibinden

  (6 Eylül 2016 - 21:19)

  paylaşım için teşekkürler

  vrf klima

  (7 Eylül 2016 - 12:52)

  Gerçekten sağlıklı yaşamak bu zamanda zor. Özellikle bu kadar fast food yiyecekler hayatımıza girmişken kurtulmamız çok zor..

  Semih Toker

  (7 Eylül 2016 - 14:48)

  Özellikle biz bayanlar bu duruma çok dikkat ediyoruz. Her gün yediğimizden fazla kalori yakmaya çalışıyoruz. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

  CS GO Hack

  (7 Eylül 2016 - 15:08)

  Kalori ihtiyacını karşılamak sağlıklı beslenme için oldukça önemli.

  halı yıkama makinesi

  (8 Eylül 2016 - 12:12)

  Vücut endeksinin önemi elbette fazla. Ancak kilo vermede bilinen olay dengeli beslenme dışında alınan kalori miktarının gerekli miktardan daha az olmasıdır. Kilit nokta aslında budur.

   ali

   (12 Ekim 2016 - 12:37)

   0216 494 1 494 info@alyatek.com.tr

   Gelişen teknolojiyi yakından takip eden firmalar her alanda müşterilerine sundukları hizmeti geliştirmeyi ve kalite standartlarının üstune çıkmayı amaçlıyor. Bu yönde çalışmaları ile sektörde varlığını kanıtlamış olan LG teknoloji alanında kendini tüm dünyaya kanıtlamış bulunuyor. Bununla birlikte VRF klima sistemleri üzerinde yaptığı geliştirmeler ile müşteri potansiyelini arttırmasa ile Fujitsu VRF klima sistemleri popülaritesini arttırmaya devam ediyor.

   Klima ve havalandırma sistemleri müşterilere yüksek performans ve düşük enerji harcaması gibi avantajlı birçok özellik sunarken firmalar arıza durumları için servis hizmetlerini de geliştirmeyi amaçlıyor. Antalya vrf servisi bu alanda hizmet veren servis hizmetlerinin başında geliyor. Cihazınızın markası ne olursa olsun her turlu klima ve havalandırma sistemleri ile ilgili teknik destek almak için Alanya Klima servisi yetkilileri ile irtibata geçebilir ve cihazın onarım sürecini başlatabilirsiniz. Arıza bildirimi yapmanızın ardından en kısa sürede firma yetkilileri klima cihazının onarımını yerinde gerçekleştirecektir. VRF klima sistemleri ise onarımı daha güç olan sistemlerdir. Bu cihazların onarımı ilin işinde yılların verdiği deneyimi kullanan Antalya Kemer klima servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Kemer Klima servisi teknik ekibi onarım talebinizin ardından cihazın iç ve dış bütün sorunlarını detaylı bir şekilde inceleyecek ve büyük bir titizlikle onarımı gerçekleştirecektir.

   VRF klima cihazları üzerinde yıllar boyu sektörde hizmet veren Alyatek aracılığı ile bu klima sistemleri hakkında aradığınız her türlü bilgiye http://www.vrfklimasistemleri.com.tr adresi üzerinden rahatça ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir