İnternetten Alış Veriş Güvenli Mi?

1

Akıllı telefonların yaygınlaşmaya başlaması ve internetin gelişerek herlesin evine ve cebine girmesi onun büyük bir pazar haline gelmesini sağladı. Bir çok büyük şirket, ürünlerini internet üzerinden satmaya başladı. Bunun yanı sıra bir çok ürünün bir araya getirilerek satıldığı büyük alış veriş siteleri insanlar için büyük kolaylık sağlamaya başladılar. Çünkü siz siparişinizi internet üzerinden veriyorsunuz ve bir kaç gün içinde istediğiniz ürünler kapınıza kadar geliyor. Sistemlerin bu denli gelişmesinin yanı sıra internet üzerinden alış verişlerde ödeme yapma konusunda kullanıcılar güvenlik endişeri yaşamaktalar çünkü bilgilerinin kötü niyetli insanların eline geçmesinden korkuyorlar.

Bu tür güvenlik endişesi taşıyanlar için güvenliği hat safhada tutan ödeme sistemleri geliştirilmeye başlandı, bunlardan son zamanlarda öne çıkan ise Astropay. Sanal kart olarak bilinen Astropay kart, internet üzerinde bir çok sitede interaktif alış veriş yapmak için kullanılır. Bir ön ödemeli kart olan Astropay kart, kişisel kart bilgilerinizi girmeden sizin için oluşturulan bir sanal kart ile alış veriş yapmanızı sağlar. Sistemin nasıl işlediğini merak ediyorsanız sistemi kontrol eden şirketi inceleyelim. Astropay, geniş güvenlik önlemlerine sahip bir platformdur. Burada havale ya da kredi kartınızı gönül rahatlığı ile kullanarak içinde belirli miktar para bulunan sanal kart satın alırsınız ve daha az güvenlikli sitelerden alış veriş yapacağınız zaman bu kartı kullanabilirsiniz.

Yazar: 20kelime

6 thoughts on “İnternetten Alış Veriş Güvenli Mi?

  diyetler

  (5 Eylül 2016 - 16:18)

  Güvenli bilindik sitelerden yapılan alışverişlerde problem olacağını sanmıyorum.

  kırıkkale haber

  (5 Eylül 2016 - 22:14)

  Sanal kart kullanmanızı öneriyorum. Kredi kartından açacağınız sanal kart ile güvenli alışveriş her sitede var.

  sahibinden

  (6 Eylül 2016 - 21:23)

  paypal kullanın en güvenli yol

  Web Tasarım

  (18 Eylül 2016 - 03:12)

  Şundan 5 yıl önce internete alışverişine güven yoktu ama artık bu sorun aşıldı.

  kitap satış

  (18 Eylül 2016 - 11:14)

  internetten kitap siparişi verirken güvenilir siteleri bulmak zor bu makale o noktada çok işime yarayacaktır.

  acil para

  (26 Eylül 2016 - 11:27)

  İnternetten alışveriş yapmak isteyenler kesinlikle sanal kart kullanmalı. Hem içiniz rahat eder hem de daha sağlıklı bir alışveriş imkanı bulursunuz. herkese güzel alışverişler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir