Kıskançlığın Zararları

kıskançlık

Ülkemizde hem kadınlarda hem erkeklerde çok yaygın bir şekilde görülen kıskançlık ikili ilişkilere zarar vermektedir. Seven insan kıskanır algısı zihinlerimize adeta bir çip yardımıyla yerleştirilmiş gibidir. Sevdiğimiz insan tarafından kıskanılmak isteriz. Aynı şekilde onu da olabildiğince kıskanırız. Dünya genelinde işlenen cinayetlerin çoğu kıskançlık krizi anında gerçekleşmiştir.

Bu durumdan olabildiğince uzak durmalısınız. Eşinizi veya sevgilinizi güvendiğiniz için hayatınıza aldınız. Bunu unutmayın. Gereksiz kıskançlıklarla karşınızdakinin hareketlerini kısıtlamanız belli bi süre can sıkıcı olabilir. Gerçekten seven insan kendi istediğine değil karşısındakinin isteklerine önem verir. Kıskançlığı bir kenara bırakarak sevdiğiniz insanın isteklerini yerine getirerek ona değer verdiğinizi hissettirin. Kıskançlığı iyi tarafından değerlendirmeniz de mümkün. İş alanındaki ufak kıskançlıklarınız sizi daha başarılı biri haline getirebilir.

En önemlisi kendinizi sevin. Ne kadar özel ve değerli olduğunuzu fark ettiğiniz anda kimseyi kıskanmanıza gerek kalmayacaktır.

Yazar: 20kelime

5 thoughts on “Kıskançlığın Zararları

  diyetler

  (4 Eylül 2016 - 23:48)

  Valla bence kıskançlık çağımızın hastalıklarından. Olur olmaz her şeye de kıskanılmaz ki. Çok faydalı bir yazı olmuş..

  Asosyallikten Kurtulmak Gerek

  (23 Eylül 2016 - 16:40)

  Kıskanma duygusu aslında her insanda olması gereken bir duygudur. Kıskanmanın aşırı olması ya da hiç olmaması durumları ortada bir problem olduğunu gösterir. Kıskanma duygusu aşırı olan kişilerin bu dürtüleri genellikle asosyallik seviyesinin fazla olmasıyla ilgilidir. Asosyal bir birey, insanlara karşı bir güvensizlik hissettiği için ve bu yüzden de insanlardan uzak kalmayı tercih ettiği için, bu insanların sevdiği kişilerle iletişim kurmalarını istemezler. Hatta tahammül edemezler. Kıskançlıktan kurtulmak için öncelikli olarak asosyallikten kurtulma çalışmalarına başlamak gerek.

  tesettür elbise modelleri

  (21 Aralık 2016 - 16:34)

  kıskanç insan kendisine zarar veriyordur yani

  kitaplık

  (21 Aralık 2016 - 16:36)

  Bir insan birini kıskanıyorsa onu çok seviyor demektir

  Leyla Uzun

  (27 Ekim 2017 - 15:08)

  Bir zaman geçtikten sonra bunun farkına varıyorsunuz. Ancak yaşanan anlarda bunu düşünmek biraz zor oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir