Medyum Hocalık Doğuştan Gelen Bir Yetenektir

Medyum olmak tamamen gizli güçlere dayanır. Bu da medyumların kendi iradelerinin dışında doğuştan gelen bir yetenek olarak hislerinin kuvvetli olmalarıyla yakından ilgilidir. Medyumluk konusunda sürekli merak edilenin arasında nasıl medyum olurum, nasıl ben de medyumlar gibi doğru tahminlerde bulunurum soruları gelmektedir. Oysa medyumlar bunun hiçbir yerden eğitimini almamışlardır.

Tamamen bu kendiliğinden dünyaya bu şekilde donanımlı gelmişlerdir. Buna medyum hoca Allah tarafından kendilerine armağan edilen bir yeti olarak ifade etmektedirler. Yine medyumların gizli saklı tüm sırları nasıl ortaya çıkardıkları, büyü nasıl yaptıkları ve büyüleri nasıl bozdukları da merak edilen arasındadır. Trans yöntemi medyumların görevlerini yaparken sıklıkla karşı karşıya kaldıkları bir ruh halidir. Transa giren bir medyum adeta bu dünyadan başka bir dünyaya yolculuğa çıkmakta ve bilinmeyenleri bilen, görünmeyenleri gören haline gelen medyum hoca olarak ortaya çıkmaktadır. Elbette bütün bu yetenekler kendilerinin dışında Allah tarafından onlara yüklenmiş özel yetenekler olarak bilinmektedir.

Medyumun Transa Geçmesi

Medyum seansı esnasında karşısındaki kişinin şikayetlerini, isteklerini dinlerken genellikle kendinden geçmeye başlar. Kişinin isteklerine derman olabileceği birtakım ipuçlarının göstergesi olarak birtakım fiziksel tepkiler meydana getirebilmektedir. Bunu tıpkı bilgisayarın virüs taraması esnasındaki tepkilerine benzetmek mümkün olacaktır. Nasıl ki bilgisayar sistemi virüs bulduğunda hemen uyarı belirtisi meydana getiriyorsa medyum hocada aynı şekilde dinlediği şeyin çözüm yolunu tespit ettiğinde birtakım fiziksel tepki ortaya koymaya devam etmektedir. Bu da medyumun sıklıkla transa geçmesi anlamına gelmektedir. Medyum bunu tamamen bilinçli olarak yapar. Çünkü o transa girmesi esnasında bu dünyadan artık sıyrılmış başka bir dünyaya geçmiş ve başkalarıyla irtibat haline girmeye başlamış bulunmaktadır.

Medyumluk Doğuştan Gelen Yetenek

Medyumluk doğuştan kazanılan bir yetenektir. Bazı insanlar birtakım yeteneklerini doğuştan kazanırlar. Bunun için medyum hoca olmak için herhangi bir eğitim görmek ya da medyumun yanında bulunmak yetmez. Çünkü o özel yetenekler tamamen kişilere has özel yetiler olduklarından ötürü bir başkasına aktarılamaz ve devredilemez. Bu anlamda da düşünülecek olunduğu zaman medyumluğun doğuştan gelen bir yetenek olduğunu çok rahat bir şekilde belirtmek mümkün olacaktır. Yine söz konusu unsurlara yönelik olmak üzere dikkat çeken bir diğer yaklaşım olarak medyum hoca kişiliğinin dolandırıcılarının da ortaya çıkmış olmasıdır. Bazı kişiler medyum olduklarını iddia ederek hesabına para yatırılmasını talep etmektedir. Oysa böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Bu durum bizim gibi işini onuru ve hevesiyle yapan pek çok medyumu zor durumda bırakmaktadır. Belli başlı özellikler olması bakımından düşünülecek olunduğu zaman medyumluk mesleğine yönelik olmak üzere doğuştan gelen bir yetenek olduğunu çok rahatlıkla belirtmek olanaklı hale gelecektir. Bu anlamda da değerlendirilerek her yönüyle kaliteli ve her anlamda üst düzey bir medyum hoca hizmeti verdiğini beyan eden kişilerden uzak durulması gerekmektedir. Medyumluk sürecinin tamamen doğuştan kazanılan bir yetenek olduğu bilinciyle herhangi bir ekstra çabanın olduğunu beyan etmek mümkün değildir.

www.aslanhoca.com

Yazar: 20kelime

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir