Öğrenciler Ev Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

öğrenci ev kiralama

Yaklaşan yeni okul dönemi ile birlikte öğrencilerin birçoğu kiralık ev aramaya başladı. Eski evlerinden şikayetçi olanların veya yeni ev kiralayacakların aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekir.

Ev arkadaşı: Öğrencinin maddi imkanları kısıtlıdır. Bu nedenle 2 veya 3 kişiyle beraber eve çıkmayı tercih edin. Fazla kişi fazla sorunu da beraberinde getirir. Bu kişilerin anlaşabileceğiniz ve güvenilir insanlar olmasına dikkat edin.

Konum: Kiralayacağınız evin okulunuza yakın olmasına muhakkak önem gösterin. İlk başlarda sıkıntı yok gibi gözükse de ilerleyen zamanlarda uzaklıktan dolayı gitmeye üşenip önemli derslerinizi kaçırabilirsiniz. Eğer okulun yakınında kiralama imkanınız yoksa metro, metrobüs, minibüs gibi ulaşım araçlarına yakın evler bulun.

Kat: Özellikle kız öğrencilerin giriş kat gibi evleri elemesi gerekir. En kötü yüksek giriş ve ara katları ayarlamaya çalışın. Çatının akması ve zor ısınması gibi nedenlerden dolayı en üst katlardan uzak durmalısınız.

Bina yaşı: Günümüzde yeni yapılan evler genellikle maddi olarak öğrencileri zor duruma sokmaktadır. Bu yüzden bina yaşı yüksek bile olsa depremden sonra inşa edilmiş evleri tercih edin.

Tüm bunlara dikkat etseniz bile yanlış arkadaş seçimi veya sinirli komşular nedeniyle ileride sıkıntılar yaşayabilirsiniz.Ümitsizliğe kapılmamalısınız!

 

Yazar: 20kelime

5 thoughts on “Öğrenciler Ev Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli?

  Kişisel Blog

  (5 Eylül 2016 - 09:07)

  Öğrencilerin en büyük sıkıntı çektikleri konu evler olsa gerek. Genel olarak istedikleri özellik Ucuz olsun yeter 🙂 Ucuz evde ufak oluyor ve öğrenciye ev mi verilir mantığı ile bir çok kiracı öğrencilerden uzak duruyor. Aslında öğrenciler kişisel blog, teknoloji blogu gibi bir web günlüğü oluştururlarsa eğer, biraz daha gelir elde edebilir, rahat bir şekilde kiralarını ödeyebilirler. Fakat! Öğrenciler Kişisel blogu açarken para kazanmak uğruna açmasınlar severek yazılan bir blog emin olun size beklediğinizden daha fazla kazandıracaktır. Kişisel bloğu açtınız hemen para kazanmayıda beklemeyiniz. Biraz ilgi ve alaka ile istediğiniz seviyeye ulaştırdıktan sonra siz öğrenciler için güzel bir ek gelir kaynağı olacaktır.

  diyetler

  (5 Eylül 2016 - 16:32)

  Kim ne derse desin öğrenci adam önce eve misafir getirip getiremeyeceğine, müziğin sesinin açılıp açılamayacağına ve en önemlisi kira bedeline dikkat etmeliler.

  expres kurye

  (30 Eylül 2016 - 10:22)

  öğrenciler eve çıktıklarında hemen kedi almasınlar, hayvana da yazık ediyorlar.

  2.el araba

  (30 Eylül 2016 - 10:25)

  Evin eski ya da yeni olması onlar için önemli olmamalı bence

  Bebek Nevresim Takımı

  (2 Kasım 2016 - 19:00)

  Eşyalı ev tutarken, hasarlı eşyların önceden tespit edilmesi çok önemli. Sonradan çıkıştı para vermemek için kontratta belirtilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir