Paypal Türkiye’ye Geri Gelecek mi?

paypal

Geçtiğimiz aylarda yaşanan ani bir gelişme ile Paypal, Türkiye’deki faaliyetlerini tamamen durdurmuştu. Özellikle internet üzerinden ticaret yapan vatandaşlar için büyük bir sorun haline gelen bu durum ile ilgili yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyordu.

Devletin, Paypal için ortaya koyduğu gerekliliklerin dünyanın en büyük para transfer adresi tarafından hoş karşılanmamasının ardından Türkiye’deki faaliyetler durdurulmuştu. Ardından, binlerce mağdur alternatif yollar arasa da uygun seçenekler ile karşılamadı.

Paypal için şok haber dün medyada yer aldı. Yapılacak olan düzenlemeler ile birlikte Paypal’ın 2017 yılının ilk çeyreğinde tekrardan Türkiye’de faaliyet göstereceği ve devlet açısından da hiçbir sorunun oluşmayacağı bildirildi. Tek yapmanız gereken birkaç aylık periyotta kendinize alternatifler bulmanız. Ardından Paypal’ın tekrar yayın hayatına geçmesiyle birlikte ülkemizde ticaret anlamındaki sorunların büyük kısmı çözülecektir.

Yazar: 20kelime

12 thoughts on “Paypal Türkiye’ye Geri Gelecek mi?

  Murat YAZICI

  (23 Ağustos 2016 - 17:29)

  Bu konu ile ilgili okuduğum bir yazıda, BDDK’ nın serverlarını TR’ de bulundurmasını kabul etmediği için TR’ de hizmet vermesinin engellediğini öğrendim.

  mücahit tonbul

  (23 Ağustos 2016 - 17:38)

  Paypal çok iyiydi.Kapanması herkesi mağdur etti.İnşallah en kısa zamanda yeniden aktif olur.alternatif olarak enparaya geçiş yaptım.şimdilik memnunum.

  Yangın Kapısı

  (24 Ağustos 2016 - 11:08)

  Paypal e ticaret için güvenilir bir para transfer sistemi ve bilindik oranı fazla olması Türkiyedeki e ticaret sektöründe aranan bir ödeme sistemi, ilk fırsatta geri gelmesini biz internetciler istiyoruz…

  Online Öğren

  (24 Ağustos 2016 - 11:33)

  Geri gelmesi lazım. Ciddi kullanıcısı var Türkiyede. Bu kadar kar payını bırakıp gidemez. Geri vites atacaktır muhakkak. Sabırsızlıkla dönüşünü bekliyoruz bakalım.

  Tablo

  (25 Ağustos 2016 - 03:44)

  Paypal’ın türkiye’ye gelmesi çok güzel bir haber. artık rahatlayacağım.

  la tahzen

  (26 Ağustos 2016 - 16:17)

  İşime şimdi yaramadıkdan sonra gelse ne olur gelmese ne olur

  Lisa Web

  (26 Ağustos 2016 - 16:56)

  Gerçekten geri gelmesi lazım, kapanış haberi ile üzülen ciddi bir kesim var.

  ataşehir boya badana ustası

  (26 Ağustos 2016 - 21:09)

  paypal en güvenilir ödeme sistemlerinden biri idi hiç sorunsuz istediğimiz yerde ve istediğimiz zaman alış verişlerde kullanıyor paypal türkiyede çekildiğinden beri onun yerini daha dolduran olmadı inşallah bir gün yine gelir

  can savaş

  (26 Ağustos 2016 - 21:13)

  paypalı kullanan arkadaşlar ve benim için çok kötü oldu inşallah geri gelir

  Levelim Forum

  (31 Ağustos 2016 - 15:28)

  Paypal Gerçektende Güzel bir sistemdi . Bence Türkiyeye Yerli Bir Paypal Lazım

  salih aslan

  (1 Eylül 2016 - 14:32)

  Paypal yakın zamanda geri dönebilir. Şimdi bu elin ecnebileri amerikasına avrupasına vergi veriyor bize gelince kıvırıp işini bitiriyor. Bu hiç hoş bir sistem değil. Paypal umarım aklı başına gelirde geri döner..

  diyetler

  (5 Eylül 2016 - 16:18)

  Mutlaka geri gelmesi lazım. Bizim ticaret yaparken çok işimize yarıyordu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir