Saçtaki Turunculuğu Geçirme

Saçlarınıza işlemler yaparak gölge, sarı bir ton elde etmeye çalışırken, bunu yerine ise turunculuklar oluşan saçlara sahip olabiliyorsunuz. Turuncu saç rengi en kötü renklerden değildir fakat gene de bayanların istemediği renklere giriyor. Bunu düzeltebilmek için kaç defa uğraşsanız da sonunda kuaföre gitmek zorunda kalan çok kişi bulunuyor. Turuncu saçların düzeltilmesi zor bir işlem değil. Çok koyu bir saçı açarken turuncu saçlara sahip olmanız mümkün. bununla beraber evinize bazı şeyleri uygulayarak, turuncu saç renginden kurtulabilirsiniz.

Toner ile Turuncu Saçı Düzeltme

Toner, sarı renkte olan turuncu, sarı tonları saçlarınızdan nötralize eden, soğuk tonlanmış bir saç rengine yardımcı olacaktır. Saçınızı açıp daha sonrasında bir peroksitle beraber kullanmanız mümkündür. İstemiş olduğunuz sonuçları elde etmeniz içinde saçınızı bir defadan fazla tonlamanız gerekmektedir.

Saç Toneri Nasıl Uygulanır?

Saçınıza iyi bir toner için aplikatör fırçası, plastik bir kap içine karıştırılması gerekmektedir. Toneri, peroksidi 1:2 oranında karıştırmalısınız. Aplikatör fırçası ile tonerinize, geliştirici karışımı saça uygulamak ile başlayın. Tüm turuncu saçları kapladığınız zaman toneri 45 dakikadan fazla olmamakla beraber saçınıza bırakmalısınız. Tonlayıcı bir şampuanla ya da sülfat içermeyen bir şampuan ile yıkamalısınız.

Kutu Boya ile Turuncu Saçları Düzeltme

Saçınız sarı ve turuncu renkler ile kaplıysa, sorun boya yada açıcı kullanmadığınızdan kaynaklanmaktadır. Bunun çözümüyse yeniden boyamanız ve bu seferinizde arkadaşınızın size yardım etmesidir. Saçınızı bölümlemeli ve o şekilde boyamalısınız. Saç açıcıyı eşit olacak şekilde karıştırın ve her yerinize eşit miktarlarda uygulayın.

Tüm saçı kaplayacak olan boyayı alın. Saçınızı bölüme ayırın, ince olacak şekilde. Uygulamayı eşit bir halde yapacak olan bir arkadaşınızı bulun. Boyada önerilmiş olan süre boyunca bekletin. Daha sonrasında şampuan ile bitirmelisiniz.

Yazar: 20kelime

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir