Sağlıklı Bir İlişki için Yapılacaklar

Önceki zamanlar da ilişki içerisinde kadın ve erkeğin rollerinde daha farklı konumlandırılmaktadır. Boşanmaya yönelikte ciddi tabular bulunmaktadır. Hatta boşanmak bile seçenek olmuyordu. Günümüzdeyse toplumsal bir şekilde boşanmalara bakış açısında esneme ve kadının iş hayatında da yer edinmesiyle elde etmiş olduğu ekonomik özgürlük istenmen bir evliliği sürdürme gibi mecburiyetini ortadan kaldırmakta büyük bir adımdır. Günümüzdeyse baskın ilişki dinamikleri, bilinçlenme, değişen roller ve bireysel başka birçok faktör ilişkilerin gidişatında oldukça belirleyici olmaktadır.

Hangi Faktörler İlişki içinde Çatışmalara Zemin Hazırlamaktadır?

Kültürel zemin, deneyimler, düşünceler, beklentiler, değer yargıları gibi de birçok temel konuda da farklılıkları olan iki arı kişi bir araya gelmektedir. Sağlıklı, uzun süreli bir birlikteliği sürdürmek istiyorlar. Bu Hollywood sahnelerine veya peri masallarının bize sunmuş olduğu kadar kolay bir şey olmuyor. Tüm alanlardaki çatışmalara da ek olarak bağlan sorunlarıyla, güvensizlik, aldatma, sağlıklı iletişim becerilerinin eksiliği, ekonomik sorunlar, sınır ve rol çatışmaları gibi birçok faktör eşler arasında sorunlara yol açmaktadır. Fakat bu ümitsizliğe kapılıp dramatik bir durum olmamaktadır.

Devamlılık için Ne Gerekli?

Araştırma bulgularıyla, klinik deneyimleri ele alırsak yakınlık  kurabilme, güvenli bir şekilde bağlanma, sağlıklı iletişim, etkili sorun çözme becerilerine sahip olan ve birçok sayıda da unsur sağlıklı bir ilişkiyle pozitif bir ilişki kurabilirsiniz. Doğru kişi denildiği zaman sanki karşınızdaki kişi hiç hata yapmayacakmış gibi davranmayın. O sadece sizin için doğru kişi fakat hata yapmayacak anlamına da gelmemektedir.

Yazar: 20kelime

1 thought on “Sağlıklı Bir İlişki için Yapılacaklar

    veracity testi

    (8 Haziran 2018 - 10:16)

    Veracity yeni nesil non-invaziv (girişimsel olmayan) prenatal testtir. Fetal genetik bozuklukları tespit etmek için annenin kanından elde edilen hücresiz DNA’yı analiz ederek, bebek için düşük riski yaratmadan anomalileri yüksek doğrulukta, hassasiyette ve güvenirlilikte tespit eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir