Sınav stresi nasıl yenilir

Sınav stresi öğrencilerin başına gelecek en kötü şeylerdendir. Çünkü siz ne kadar çalışmış olursanız olun strese yaparsanız bildiklerinizi unutabilirsiniz ya da heyecanla yanlış şıkkı işaretleyerek bildiğiniz şeyleri yanlış yapabilirsiniz. Bu yüzden stres konusunda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler çeşitli yöntemler izlemektedirler. Özel ders alarak stresini yenmeye çalışan öğrenciler, matematik dersi ya da fizik özel ders gibi konularda ders almaktadırlar. Bu konularda tecrübeli öğretmenlerden ders alan öğrenciler onların kendilerine aktardığı bilgileri iyi analiz etmeli ve sınavda nasıl kullanacaklarını bilmelidirler. Eğer bir öğrenci sınava çok iyi hazırlandığını düşünüyorsa stres yapmasına hiç gerek yoktur. Sınava kaybedeceği bir şey olmadan girdiğini düşünmeli ve kendini sorulara odaklamalıdır.

Öğrenciler sınav sırasında yaşadıkları bu heyecanı aşmak için aynı zamanda yedikleri yemeklere de dikkat etmelidirler. Yedikleri yemeklerin yanında giydikleri kıyafetlerin rahat olması da önemlidir. Rahatlığın yanında renk de beyni etkileyen ve heyecan hormonu salgılanmasını sağlayan etmenlerdendir. Öğrenciler sınava hazırlanırken özel ders almanın yanı sıra bu bilgileri de öğrenmelidirler. Bunları sadece sınavda değil ileri ki yaşamlarında da kullanabilirler. Matematik dersi sırasında öğrendiklerimizi nerede kullanacağız diye soran öğrenciler bu öğrendiklerini emin olsunlar ki kullanacaklardır. Bunu fizik için de dile getiren öğrenciler genel de bu dersi anlamakta güçlük çektikleri için fizik özel ders alırlar.

Yazar: 20kelime

6 thoughts on “Sınav stresi nasıl yenilir

  Film İzle

  (26 Eylül 2016 - 14:18)

  Bilgi Budur Teşkkürler Bu Güzel Bilgileri bız meraklı kullanıcılarınız ile paylaşama lütfen devam edın birçok şeyi sizinle öğreniyoruz.

  Hazır Kuponlar

  (27 Eylül 2016 - 14:10)

  tavsiyeler çok mantıklı denemek lazım yoksa bu snav sitresleri bizi maf edecek ,:(

  ayakkabı modelleri

  (2 Kasım 2016 - 03:42)

  sinav stresi öğrencilerin hayattaki en büyük sorunu olmakta

  2017 moda trendleri

  (2 Kasım 2016 - 03:43)

  öğrenciler sınav stresine kapılmasalar sınavlarda çok daha yüksek puan alabilirler

  akademi eğitimleri

  (2 Kasım 2016 - 03:45)

  sinav stresini nefes alma ve verme yöntemleriyle de yenebilirsiniz

  efecan

  (16 Kasım 2016 - 16:35)

  Sınav stresi iyi çalışmakla ve sınavı bir ölüm kalım meselesi olarak görmemekle yenilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir