Yeni Iphone’lar Satışa Çıktı

Apple yöneticisi Tim Cook yeni iPhone’ların özelliklerini sonunda sevenleri ile paylaştı. Tümüyle cam ekran dizaynının uygulandığıiPhone 8 ve iPhone 8 Plus, alüminyum iPhone 7’lerden de bu sayede ayrılmış oluıyor. 12 megapiksellik arka kamerasından, Plus modelinde iki adet bulunuyor. Çelik ve bakırla güçlendirilme yapılmış cam dizayn, toza ve darbeye karşı da dayanıklı olacak. Yeni telefonlarda en dikkat çekici değişiklik, kablosuz şarj özelliğinin de eklenmesi oldu. Bu özellik için gereken ekipmanlar ise telefon kutu içeriğinde bulunmuyorlar. Kutu içinden çıkan şarj aleti kablosuz ve hızlı şarj özelliklerini desteklemiyor. Yeni telefonlar 4,7 inch ve 5.5 inch ekrana sahip. Şimdilik gümüş, uzay grisi ve altın olmak üzere üç renkte piyasaya çıkan telefonlar, ABD’de 699 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un ilk iPhone’u tanıtmasının 10’uncu yılına özel piyasaya sunulan bir diğer telefon da iPhone X. iPhone X’lerde ana ekran düğmesi bulunmuyor. iPhone 10 olarak telaffuz edilen yeni telefonda, yüz tanıma teknolojisi de yer alacak. ABD fiyatı ise 999 dolardan başlayacak. Apple’ın iPhone 8 serisi 22 Eylül’de satışa sunuldu. Kullanıcılar iPhone X içinse 3 Kasım’ı bekleyecek. Apple, ilk iPhone’u çıkardığı 2007’den bu yana dünya çapında 1 milyar 200 milyon telefon sattı.

Yazar: 20kelime

6 thoughts on “Yeni Iphone’lar Satışa Çıktı

  Onur

  (1 Ekim 2017 - 12:16)

  Bu nedir arkadaş. Kalsın. Ben böbreğimle mutluyum.

  paintball istanbul

  (1 Ekim 2017 - 21:49)

  Fiyat olarak, uçuk kaçık bir telefon aslında, o paraya şahin yada, doğan alınır. Ama yinede telefonun bazı özelliklerini söylemek isterim, mesela telefona fotoğraf çekmek harika. Özellikle fotoğraf çekiyorsanız ve seviyorsanız tavsiye edilir.

  Hızlı Resim

  (2 Ekim 2017 - 00:59)

  Son serilerde sürekli kendini tekrar etmeye başladı apple. iPhone X tasarım olarak güzel ama fiyat olarak ocak söndürür.

  teknoloji haberleri

  (2 Ekim 2017 - 20:05)

  Telefon alırsam bir yurt dışı bileti alıp oradan gider alır gelirim ülkemizden daha ucuza denk gelir 2000tl havaya para veriyoruz bu telefonlara.

  İnstagram takipçi

  (3 Ekim 2017 - 14:06)

  Fiyatlar Türkiye oldukça pahalı fakat bunu almak için böbreğimi satıyorum alan varmı

  Teknoloji Haberleri

  (22 Ekim 2017 - 00:01)

  Bu fiyatlar ne kadar pahalı olursa olsun, Türkiye’de yine en çok satan telefonlar arsında yer alacağına hiç şüphem yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir